Denník supervízie

Autor: Mária Jamborová | 11.11.2011 o 23:21 | Karma článku: 2,74 | Prečítané:  392x

V škole máme taký zvláštny predmet. Kurz pastorálno-psychologickej supervízie. Formou skupinovej supervízie sa učíme všetko o samotnom procese, priebehu a výstupoch. Je to náročné a ťažké, pretože nikomu z nás sa nechce rypkať v svojich emocionálnych, psychických a iných útrobách.

Deň prvý: Dnes ma nič nenaštvalo, celý deň super nálada, Malta to zachránila a ešte sme aj maľovali, zapapraná som bola celá, maľovala som rukami a som hrdá na svoj prvý obraz, ktorý som nazvala "Bitka so sestrou pri nedeľnom obede". Bude zo mňa bezpochyby akademická maliarka Deň druhý: Jediný pozitívny zážitok dňa doteraz, bolo stretnutie s Jonim na Hodžovom námestí, skvelééééé Latttééééé od nášho malého kávovaru Olivera- inak dokonalý chlap- nehovorí, počúva a varí úžasnú kávu. Najhorší okamih dňa- hodinové posedenie v zatuchnutej miestnosti, kde sme sa nútili k vzletným myšlienkam. Ešte že ma čaká vyhliadka na svetlu skoru buducnost s Maťkou a Zuzkou. Zadarilo sa, dievčatá si kúpili skvelé blúzky, kočky najväčšie sú z nich. Deň tretí: Deň najťažší a preto som nemala silu čokoľvek písať, preto som to zhodila na Norah Jones- The long day is over- odporúčam pustiť. Deň štvrtý: Hromadiaca sa energia hyperaktívneho dieťaťa sa musí vždy nejako prejaviť a tak si istí študenti našej fakulty, ktorých som pre tmu nevidela, určite mysleli že som sa zbláznila, keď som okolo nich prebehla s hlasným "jááá uuužžž potrebbuuujjeeeeeem pohhyyyyyb" skroro som ich zramovala. A keď sa budem snažiť môžem byť aj Pasívne-asertívny agresor. Svetlý bod dnešného dňa- pekný spolucestujúci v trolejbuse a palacinky s Mirkou- bejbe raz z teba bude veľká obracačka palaciniek vo vzduchu. Deň piaty: fyzicky ako tak, psychicky zničená. Generalizujúce vlastnosti, aplikované bezmyšlienkovite- despoticko- starostlivý dospelák, ktorý sa správa ako radostno-poslušné rebelujúce decko. Neprijaté ocenenie zmietnuté zo stola, dotknutá duša, ktorá nenesie zodpovednosť za jej konanie, s veľkým výdychom a boľavou hlavou a vlastne aj dušou idúcky do tmy a neznáma. to je odvaha ! Deň šiesty: Po dni piatom posekano-šťastná, dnes spiaco, kľačiaca, opakujúc si nový scénar, pozitívne zistenie že ho viem, ziamkovo-placková, s voňajúcimi vlasmi, spivajúc s Radkom včelku Máju kráčajúc a tancujúc cez celú fakultu, flegmaticky spĺňajúca úlohu, rozosmiata jeho črevným démonom, ktorý sa ozval v praví čas, stretnúc veroniku a dve kočky doktorské, spraviť si so Zuzi krátku supervíziu v trolejbuse-podvedomé správanie Deň siedmy: ráno so zeleným pocitom, nalakovaným presvedčením, že všetko pôjde hladko, diskusná hodina s minútovou ručičkou, Vybavovačka a radosť veliká, tancujúco- spievajúc si ideme pre známky, s nalakovanými nechtami nenalakované "A" a nakoniec aj tak zasa iba Maltu a zeleno-žltú organzu, lebo je ako tyl a tyl je najženskejšia látka, všetko upratané, spolužiaci vystískaní a vybozkávaní, hrdá na Zuzku, lebo prišla k svojmu cieľu, rýchlo na vlak a doma zima ako v ruskom filme, v obchode s tatinom navštíviac oddelenie vianočných ozdôb- disko srňečky-zlaté sa vypredali. teplé zemáky a studené maslo, vôňa aviváže a drevenného kúrenia. našťastie je to už za mnou.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Exminister z nástenkového tendra kontroluje v Žiline mestský podnik

Hlavní aktéri nástenkového tendra dnes žijú bežným životom. Napriek obžalobe a hrozbe dlhoročného trestu má byť jeden z nich prvkom verejnej kontroly.

KOMENTÁRE

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy odpútava pozornosť od úplatkov.

KOMENTÁRE

Lepší príklad podvádzania pri tendroch by nevymyslel ani Matovič

Po rokoch idú nástenkári pred súd.


Už ste čítali?